W sobotę, 3 czerwca 2017 roku, na Wzgórzu Zamkowym w Jabłonowie Zamek odbyły się uroczystości z okazji 20. rocznicy Beatyfikacji Bł. Marii Karłowskiej oraz 8. rocznicy nadania Jej Patronatu Jabłonowu Pomorskiemu. Wraz z naszymi Siostrami udałyśmy się do ich Domu Generalnego, by świętować razem z Nimi.

Po Sali pamięci oprowadziła nas s. Małgorzata i jeszcze bardziej przybliżyła nam postać bł. Matki Marii. Miałyśmy również okazję pomodlić się przy relikwiach Błogosławionej w Sanktuarium – złożyłyśmy tam nasze intencje. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, której przewodniczył ks. bp Andrzej Suski w asyście kilkunastu księży. Dzień ten wpisał się również w obchody Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Z tej okazji, także na jabłonowskim Wzgórzu, odbył się Koncert: The Best. Największe przeboje światowej i polskiej muzyki pop w wykonaniu Małgorzaty Chruściel oraz Adama Leśmiana z zespołem. Producentem koncertu była Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Oczywiście nie pozostałyśmy niezauważone, ponieważ muzyka porwała nas do tańca i tu sprawdziło się przysłowie że jesteśmy do tańca i do różańca. Podczas świętowana miałyśmy także okazję obejrzeć wystawę malarską i fotograficzną, uwieczniającą jabłonowski zamek i otaczający go park, wykonaną przez młodzież ze Szkoły Plastycznej w Rypinie.

Bardzo owocnie przeżyłyśmy ten dzień.

Fotogaleria