22 października pojechałyśmy wraz z wychowawcami do toruńskiego MDK-u na piękne przedstawienie taneczno-muzyczne irańskiej grupy Sharoon pt „Shirin”. To dramat romantyczny o niezwykłej, oraz bardzo silnej miłości perskiego księcia i amerykańskiej księżniczki. Inspiracją tego wspaniałego dzieła była epopeja Niaomi Gonjori – jednego z największych perskich poetów XII w. Przedstawienie było świetne, pokazało bogate, oraz nieszczęśliwe życie księżniczki Shirin. Książę Khsorso bardzo kochał Shirin i z wzajemnością, jednak okrutny los nie stał po ich stronie. Związek zakochanych to wyłącznie wyrzeczenia, a brak ukochanej osoby to bolesne cierpienie.

Muzyka oddawała nastrój przedstawienia, a dynamiczny ruch na scenie potęgował napięcie. Nie było żadnych słów, ani narracji wyjaśniających całą fabułę smutnej historii. Wszyscy byliśmy prowadzeni językiem mimiki, mową ciała i ruchem tanecznym stylizowanym na taniec irański i amerykański, oraz lokalną muzyką kurdyjską pochodzącą z regionu Iranu.

Po obejrzeniu tego rewelacyjnego spektaklu, byłyśmy pod pełnym wrażeniem gry aktorskiej. Mogłyśmy również wejść na scenę i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z aktorami. Możliwość obejrzenia tego spektaklu to było nieprzeciętne doznanie.

Mamy ogromną nadzieję, że to nie było nasze ostatnie spotkanie z grupą Sharoon.