W dniach od 15 do 23 maja br. miałyśmy okazję wziąć udział w warsztatach gastronomicznych i kelnerskich w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grubnie.

Dzięki p. Andrzejowi Wojciechowskiemu zdobyłyśmy sporo praktycznej wiedzy np. jak przygotować stół na różne okoliczności, do czego służy kilka rodzajów widelców, kieliszków przeróżnego kształtu, jak właściwie podaje się do stołu, z której strony odbiera się naczynia, jak poradzić sobie z tacą pełną szklanek z napojami itp.

Druga część warsztatów, którą prowadziła p. Edyta Chrapińska, miała nas otworzyć, a może bardziej ośmielić w sprawach kulinarnych. Nauczyłyśmy się jak rozbierać kurczaka – co było dla nas nie lada wyzwaniem, samodzielnie przygotowałyśmy rosół, pomidorówkę, danie z ziemniakami, udkiem kurczaka i kapustą w zasmażce. Oprócz tych umiejętności, które z pewnością stały się atrybutem naszej kobiecości, nabrałyśmy chęci, aby częściej samodzielnie zabierać się za gotowanie. Dzięki tym doświadczeniom każda z nas podejdzie bardziej świadomie do wyboru zawodu w przyszłości.

Dziękujemy naszym przemiłym nauczycielom, dzięki Wam jesteśmy bogatsze o nowe doświadczenia.

Fotogaleria – kurs kelnerski

Fotogaleria – kurs gastronomiczny